חצ'קונים, אקנה, פצעי בגרות. איך שלא תקראו להם זוהי אחת התופעות שמציקות יותר מכל לבני נוער (80% מהנערים והנערות ליתר דיוק). מעבר למשמעות הבריאותית שעומדת מאחורי הצורך בטיפול באקנה, פצעונים בפנים הם הרבה מעבר לכך. הם פוגעים בביטחון העצמי, גורמים לתחושות לא נעימות, ומגיעים תמיד בזמן הכי לא נוח – גיל ההתבגרות (כאילו שזו לא תקופה קשה מספיק). כשמנסים לטפל בהם באופן עצמאי עם ניקוז לא מבוקר (ובשפה עממית – "לפוצץ אותם"), לא רק שהפצעונים לא נעלמים אלא שהם גורמים צלקות. יש שיגידו אפילו צלקות בנפש. 
לאחר ההקדמה הקצת מלודרמטית הזו, בואו נרגע. תנו לי להסביר לכם איך מתמודדים עם אקנה ואיך מנצחים את פצעי הבגרות בעזרת טיפולים קוסמטיים איכותיים ומקצועיים. בתור קוסמטיקאית בעלת למעלה מ-25 שנות ניסיון, ותודות לכך שאני עובדת עם נערים ונערות שסובלים מאקנה על בסיס יומיומי, חשוב לי לומר לכם – אל דאגה, יש פתרון.

טיפולי פנים  >  אקנה

 

 

אקנה היא תופעה שנגרמת כתוצאה מתהליכים דלקתיים שמעלים את רמת ה-PH בעור. זוהי מחלת עור שנוצרת בעקבות זקיקי שערה שנסתמים בגין הפרשת חלב מוגברת מבלוטות החלב, החולקות את אותה התעלה עם זקיקי  השיער והיוצרים סתימה. הסתימה הזו היא בפרוש ה"אוכל של האקנה". חיידק האקנה - חיידק שגורם לדלקת והופעת פצעונים. מלבד בני נוער, פצעי אקנה מופיעים גם אצל מבוגרים בגיל המעבר (בעיקר נשים) ואפילו תינוקות.

 

אקנה יכולה "לקשט" מלבד את הפנים גם את הגב, הכתפיים והצוואר. הגורמים להופעתה קשורים לרוב לגנטיקה, מזג אוויר, תזונה ולחץ. הטיפול מבוסס על ניקוי עמוק וחומרים פעילים שעובדים בשני מישורים. מצד אחד מאפשרים לנקות את העור מהפצעונים הקיימים, ומצד שני מעכבים ומחטאים את התרבות החיידקים שגורמת להישנות האקנה בעתיד. 

מה זה אקנה ולמה זה קורה?

 

 

כל טיפול אקנה מתחיל עם אפיון ראשוני של מצב הפנים. בפגישת הייעוץ נכיר אתכם ונבחן את כמות הפצעונים, סוגם, היקפם, פריסתם והפתרון היעיל ביותר עבורם. נבדוק היכן העור כואב, דואב, אדמומי, חם, גבשושי, שורף וכו'. במרבית המקרים תשלחו הביתה עם תכשירים ונקבע פגישה נוספת כעבור כשבועיים. התכשירים לבית נועדו לעשות הכנה לקראת הטיפול. הם מספקים הקלה ראשונית ובעיקר משפרים את האפקטיביות של הטיפולים הקוסמטיים בטווח הבינוני והארוך. במידה שנראה שהמצב חמור מדי, נפנה אתכם לרופא עור.

 

לאחר הכנה בבית אנחנו נכנסים לסדרה של כעשרה טיפולים (משתנה בין מטופל למטופל). כל אחד מהם אורך כשעה וחצי ומתנהל (בגדול) באופן הבא. ניקוי ראשוני של העור עם תרחיץ, פילינג שמאפשר לחלחל פנימה לתוך העור, הכנה לניקוי עמוק עם חומרים פעילים ומכשיר אולטרסאונד, ניקוז פצעונים, הרגעת העור, חיטוי והחדרת חומרים פעילים לשימור. עם תום הטיפול נוכל להרכיב מסכה על הפנים למשך כ-20 דק' או לשחרר אתכם הביתה עם פילינג לשש שעות. 

אקנה

 הטיפול

התהליך

 האם עליי להגיע לטיפול גם אם אני סובל/ת מפצעונים בודדים בלבד?

כן, יפה שעה אחת קודם.

 

האם בתום עשרה טיפולים הבעיה תיפתר לחלוטין?

טיפול באקנה, כאשר הוא מבוצע ברמה גבוהה, על ידי קוסמטיקאיות מנוסות ובעזרת מכשירים מקצועיים, יכול להציג תוצאותשקרובות ל-100%. לרוב, לאחר עשרה טיפולים שנעשים ביחד עם עבודה בבית, הפנים יקבלו מראה חדש לחלוטין. מיותר לציין שאחוזי הצלחת הטיפול משתנים ממטופל למטופל בהתאם למצב העור, גנטיקה, התמדה בבית ועוד.

 

האם יש דרך למנוע אקנה טרם הופעת הפצעונים?

בדומה לתופעות רבות שפוגעות בעור הפנים, גם אקנה ניתן למנוע או לכל הפחות למתן. זאת, בעזרת טיפולים קוסמטיים מקדימים ושמירה על העור (למשל, תזונה נכונה). חשוב להתחיל עם טיפולים קוסמטיים לאקנה מיד עם הופעת הפצעונים הראשונים וכאשר העור משתנה לרעה. אימהות, אתן יודעותבדיוק על מה אני מדברת.  

 

עשרה טיפולים הבעיה תיפתר לחלוטין?

טיפול באקנה, כאשר הוא מבוצע ברמה גבוהה, על ידי קוסמטיקאיות מנוסות ובעזרת מכשירים מקצועיים, יכול להציג תוצאותשקרובות ל-100%. לרוב, לאחר עשרה טיפולים שנעשים ביחד עם עבודה בבית, הפנים יקבלו מראה חדש לחלוטין. מיותר לציין שאחוזי הצלחת הטיפול משתנים ממטופל למטופל בהתאם למצב העור, גנטיקה, התמדה בבית ועוד.

 

 האם הטיפול כואב?

טיפול באקנה יכול להיות טיפול כואב. הכאב הוא עניין סובייקטיבי ואישי אשר רמתו משתנה ממטופל למטופל. אולם, גם ללא טיפולים, אקנה היא תופעה כואבת. לעיתים, הפצעונים מכאיבים לנפש לא פחות מאשר לגוף. בקיצור, הכאב שכרוך בטיפול בהחלט שווה את התוצאה.

 

 

האם ניתן לטפל באקנה על ידי תכשירים קוסמטיים בלבד?

ישנם מצבים בהם ניתן להעניק לאקנה טיפול באמצעות תכשירים קוסמטיים בלבד. עם זאת, תוצאה מושלמת בדרך כלל תהיה מלווה בסדרת טיפולים קוסמטיים במכון. מטופל אשר מעוניין להשתמש רק בתכשירים יפעל נכון אם ייעזר בקוסמטיקאיות מנוסות להתאמת חומרים רלבנטיים ואפקטיביים עבורו.

 

מתי חשוב לפנות לרופא עור ומתי ניתן להסתפק בטיפול קוסמטי?

לא אחת, מטופל אשר סובל מאקנה צריך לפנות לרופא עור והוא איננו יכול להסתפק בטיפולים קוסמטיים בלבד. בפגישת הייעוץ הראשונה שבה הקוסמטיקאית בוחנת את העור ניתן להעריך ברמת וודאות גבוהה את מידת התוצאות הצפויה במסגרת טיפולים קוסמטיים. כאשר נזהה מצבים המצריכים רופא עור, נספר על כך למטופל.

 

הייתי אצל רופא עור והוא נתן לי מרשם לתרופת ראוקוטן, האם אני יכול/ה לטפל בפצעונים בטיפולים קוסמטיים במקביל?

בוודאי ואף רצוי! ראוקוטן היא פיתרון רפואי מוכח לאקנה אך היא מייבשת את העור וכרוכה בתופעות לוואי. בטיפולים קוסמטיים במכון ניתן ללוות את פעילותה של התרופה על ידי החדרת לחות והרגעת העור.

 

האם מותר להיחשף לשמש בין הטיפולים או שיש להימנע מכך?

במהלך הטיפולים בפצעונים במכון מומלץ להימנע מחשיפה לשמש.

 

האם יש לשמור על תזונה מסוימת במהלך הטיפולים ו/או אחריהם?

תזונה נכונה היא אחת הדרכים הטובות ביותר להתמודדות עם אקנה. הדברים נכונים גם אם אתם נמצאים במסגרת טיפולים וגם אחריהם. כבר במהלך הפגישה הראשונה תקבלו ייעוץ מקצועי אודות סוגי מזון ושתייה אשר אינם מומלצים ואשר עלולים להגביר את תופעת הפצעונים.

 

האם הטיפול הקוסמטי באקנה כולל טיפול בצלקות שנוצרו בעקבות ניקוז עצמי?

ניקוז עצמי של הפצעונים הוא פתרון זמני ומשלה בלבד שכן הוא מותיר צלקות לעתיד. לכן, טיפול באקנה במכון קוסמטי יעיל מבחינה זו שהוא מסיר את הפצעונים באופן מקצועי ומונע "פיצוצים עצמיים". כידוע, מניעה בקוסמטיקה היא תמיד הטיפול הטוב ביותר. בצלקות ניתן לטפל באמצעות טכניקה אחרת של פוסט אקנה.

שאלות ותשובות

 כל טיפול אקנה מתחיל עם אפיון ראשוני של מצב הפנים. בפגישת הייעוץ נכיר אתכם ונבחן את כמות הפצעונים, סוגם, היקפם, פריסתם והפתרון היעיל ביותר עבורם. נבדוק היכן העור כואב, דואב, אדמומי, חם, גבשושי, שורף וכו'. במרבית המקרים תשלחו הביתה עם תכשירים ונקבע פגישה נוספת כעבור כשבועיים. התכשירים לבית נועדו לעשות הכנה לקראת הטיפול. הם מספקים הקלה ראשונית ובעיקר משפרים את האפקטיביות של הטיפולים הקוסמטיים בטווח הבינוני והארוך. במידה שנראה שהמצב חמור מדי, נפנה אתכם לרופא עור.

לאחר הכנה בבית אנחנו נכנסים לסדרה של כעשרה טיפולים (משתנה בין מטופל למטופל). כל אחד מהם אורך כשעה וחצי ומתנהל (בגדול) באופן הבא.

 

ניקוי ראשוני של העור עם תרחיץ, פילינג שמאפשר לחלחל פנימה לתוך העור, הכנה לניקוי עמוק עם חומרים פעילים ומכשיר אולטרסאונד, ניקוז פצעונים, הרגעת העור, חיטוי והחדרת חומרים פעילים לשימור. עם תום הטיפול נוכל להרכיב מסכה על הפנים למשך כ-20 דק' או לשחרר אתכם הביתה עם פילינג לשש שעות.

טיפול קוסמטי באקנה דורש סדרה של כ-10 טיפולים וזאת משום שאנחנו שואפים לטפל בבעיה לא רק ברמה הנקודתית (תרתי משמע) אלא גם בטווח הארוך. עם כל מטופל נוצר קשר ארוך ואישי ואין כמו לראות את הפנים החלקות ואת החיוך המשגע של הנער או הנערה כאשר אנחנו מסיימים. הטיפולים נקבעים בטווח של 2-3 שבועות זה מזה כאשר התדירות שלהם גדלה ככל שמתקדמים

 

 

טיפול קוסמטי באקנה דורש סדרה של כ-10 טיפולים וזאת משום שאנחנו שואפים לטפל בבעיה לא רק ברמה הנקודתית (תרתי משמע) אלא גם בטווח הארוך. עם כל מטופל נוצר קשר ארוך ואישי ואין כמו לראות את הפנים החלקות ואת החיוך המשגע של הנער או הנערה כאשר אנחנו מסיימים. הטיפולים נקבעים בטווח של 2-3 שבועות זה מזה כאשר התדירות שלהם גדלה ככל שמתקדמים. 

כמה טיפולים צריך?

 לאחר כל טיפול אקנה נרגיע את העור ונמשיך את פעילות המנע כנגד פצעי הבגרות בעזרת טיפולים במכון וטיפול ע"י המטופל בבית. היות שעור שסובל מאקנה הוא עור רגיש במיוחד, והיות שהטיפול כולל פתיחת אזורים שונים בפנים, יש להימנע מחשיפה לשמש בזמן הטיפולים או לכל הפחות לעשות שימוש במקדם הגנה עם מספר גבוה.  

 

טיפול באקנה במרכז לאסתטיקה מתקדמת "בגוף ראשון" נעשה במקצועיות ותוך שמירה על בריאות המטופלים מעל הכל. אם העור סובל מדלקת חמורה ויש חשש שטיפול בפצעים יגרום לדלקות וכוויות, נדע להימנע מכך. במקרים מסוימים נפנה את הנער או הנערה לרופא עור כאשר המצב מצדיק זאת.

לאחר הטיפולים ייתכן שהעור יסבול מאדמומיות, נפיחות, גירוד ועוד. אין מה להתרגש שכן התופעות הללו חולפות. חשוב לציין שלעיתים הטיפולים באקנה פותחים את העור וגורמים לו לייצר פצעונים נוספים כך שהמטופל מרגיש נסיגה ולא שיפור. אולם, זוהי ירידה לצורך עלייה וסימן שהטיפול פוגע היכן שהוא צריך לפגוע. 

אחרי הטיפול

אבשלום גיסין 37 פתח תקווה

שלחו

שם:

11

תודה

טלפון:

11

רוצים לשמוע עוד? מלאו פרטים ונתקשר בהקדם

054-4444993