פיגמנטציה היא תהליך ארוך של פגיעה בתאי מלנין - התאים האחראים על ייצור צבע העור בחשיפה לשמש. הגורמים לייצור המוגבר של מלנין הם חשיפה לא נכונה לשמש, עישון, הורמונים, רדיקליים חופשיים ועוד. גורמים אלה מביאים לכך שתאי המלנין עובדים "שעות נוספות" והתוצאה היא כתם על גבי העור.

עם היווצרות הנזק לא נבחין תחילה בכתם המתהווה. אולם עם הזמן הכתם יעלה דרך כל שכבות העור ויבסס את נוכחותו על גבי העור. ככל שיעבור זמן הכתם יעמיק ויתכהה. הפתרון הטוב ביותר לפיגמנטציה הוא הגנה על העור ומניעת הנזק, וכן, גם להיוולד להורים נכונים עם גנטיקה משובחת.

 

משלא צלחו שני הפתרונות הראשונים, יש אפשרות להעלים את הכתם באמצעות חומרי הבהרה במריחה בבית. ישנן סדרות הבהרה במכון ותמיד הן יהיו משולבות עם תמיכה בבית. לעולם לא נתחיל טיפול במקרים בהם הלקוח/ה מעיד/ה על עצמו/ה כלא מתמיד/ה. בלי עבודה בבית וטיפול יומיומי, לא תתקבלנה תוצאות כלל (!). אופציה נוספת היא פילינג לייזר – טיפול הבהרת עור אותו מבצעים רופאי הבית שלנו.

 

טיפולי הבהרת עור אינם מעלימים את התאים המייצרים את המלנין. מטרתם היא להשקיט את הפעילות שרוחשת מתחת לעור ולהחזיר את האיזון הטבעי לגוף. למתן את פעילות ייצור המלנין ולעכב/להאט את יצירת הצבע. טיפולי פיגמנטציה הם "חתונה קתולית" ולאחר סדרת טיפולים ראשונה להשגת התוצאה המצופה, יש להמשיך לעבוד בבית עם תכשירים ייעודיים ולתחזק את הטיפול בתדירות מסוימת במכון. הפסקת הטיפול תביא כמעט תמיד לשובם של הכתמים. 

טיפולי פנים  >  פיגמנטציה

טיפולי הבהרת עור ופיגמנטציה מתאימים למטופלים בגילאים שונים והחל מאמצע שנות ה-20. העור יכול להיראות חלק וקורן כלפי חוץ, אך אפיון במכון יזהה פעילות בלתי סדירה של ייצור מלנין העומדת לצוץ על פני השטח. טיפול בפיגמנטציה מתחיל בראש ובראשונה במניעה. במכון לאסתטיקה מתקדמת, "בגוף ראשון", נמליץ למטופלים שטרם נפגשו עם כתמי עור על שימוש בתכשירים ייעודיים, הקפדה על טיפולי פנים קלאסיים המוכוונים לנזקי פיגמנטציה עתידיים, ושיקוף מצב העור בעזרת מכשור מתקדם.

 

במידה שהכתמים כבר הופיעו, יש לאפיין את מצב העור במקצועיות ולהתניע סדרת טיפולים ממוקדת. חתך הגילאים של לקוחותינו במכון לטיפולי פיגמנטציה הוא רחב ומתחיל ממטופלים באמצע שנות ה-20 ועד גילאי 40, 50, 60 ויותר. 

למי זה מתאים?

השלב הראשון של טיפול פיגמנטציה הוא אפיון מצב העור. לא אחת, על מנת למקסם את אפקטיביות הטיפולים נשלח את הלקוח/ה הביתה עם תכשירים והדרכות להכנה מוקדמת. נבקש לחזור אלינו לטיפול ראשון כעבור כשבועיים. סדרת הטיפולים מונה כ-6-10 מפגשים (תלוי בגיל המטופל/ת ובמצב העור).

 

טיפול פיגמנטציה במכון "בגוף ראשון" מתחיל עם תרחיץ וניקוי הפנים. לאחר מכן נבצע קילוף עדין של העור בעזרת פילינג המאפשר לנו לחדור פנימה למקור ייצור המלנין. בעזרת מכשיר אולטרסאונד מתקדם נטפל נקודתית בכתמים ובמקורותיהם תוך החדרת חומרי הבהרה פעילים מחומצות לקטיות, חומצות אסקורביות ועוד. החומרים הפעילים מאזנים את ייצור המלנין ומסייעים לעור "לטפל" בעצמו בכתמים. עם סיום העבודה עם האולטרסאונד נרגיע את העור בעזרת מסכה טובה ונמשיך עם הדרכה לטיפול בבית בעזרת קרמים ותכשירים.

 

שימו לב, החומצות והחומרים הפעילים יוצרים ריאקציה טבעית מתחת לעור אשר לעיתים גורמת לתופעה של התרבות כתמים או שינוי צבעם לאדום בולט יותר. לא צריך להתרגש מכך שכן מדובר דווקא על סימן טוב המעיד על הצלחתו של הטיפול והתקדמותו. כעבור מספר שבועות בלבד מרבית כתמי הפיגמנטציה ייעלמו ונותר רק לשמור על תחזוקה נכונה וטיפולי פנים בתדירות ראויה (מומלץ בדרך כלל לחזור לטיפול "תחזוקה" אחת ל-4-6 חודשים). 

פיגמנטציה

הטיפול

טיפול פיגמנטציה במכון "בגוף ראשון" איננו טיפול מסוכן. החומרים והתכשירים שאנו עובדים עמם קיבלו את מלוא האישורים הרלבנטיים והם מופקדים נאמנה בידיהן של קוסמטיקאיות מקצועיות ומנוסות. בדומה לטיפולים קוסמטיים אחרים, גם סדרת טיפולי הבהרת עור עלולה לגרום בטווח הקצר לאדמומיות ונפיחות באזורים המטופלים. אל דאגה, תופעות הלוואי הללו תחלופנה בתוך זמן קצר. במקרים נדירים העור עלול להגיב לטיפול עם דלקתיות או כוויות אך נדע לאבחן את המצב ולעצור את הטיפול במידת הצורך. 

סיכונים

  • נשים בהריון.
  • מטופלים עם עור כהה בדרך כלל סובלים מטיפולי הבהרה ויכולה להתקבל תוצאה הפוכה - העמקת הכתם. האפיון הראשוני במקרים אלה הוא חשוב ביותר.
  • כשמדובר על עור עם רגישות לחומרי הבהרה תמיד נרגיל את העור לחומרים בהדרגה. ככל שהעור איננו מתרגל (וישנם מקרים כאלה), לא נוכל לעזור למטופל/ת. בדרך כלל נקבל את החומרים ונשיב את התשלום.

מתי נימנע?

אבשלום גיסין 37 פתח תקווה

שלחו

שם:

11

תודה

טלפון:

11

רוצים לשמוע עוד? מלאו פרטים ונתקשר בהקדם

054-4444993