קיימות כמה שיטות להעלמת ורידים בולטים והנפוצות שבהן הן סקלרותרפיה (הטרשה ורידית), טיפול בגלי רדיו, טיפול בלייזר או אידוי. במקרים מסוימים, המטופל מופנה לניתוח. במכון לאסתטיקה מתקדמת "בגוף ראשון" אנו מבצעים טיפולי העלמת ורידים באמצעות סקלרותרפיה. יחד עם רופאי הבית שלנו, הבחירה בסקלרותרפיה נובעת מכמה סיבות:
•    טיפול מצוין ברמה הנקודתית. 
•    תהליך ממוקד וקצר – 15-20 דק' לטיפול. 
•    כאב מינימאלי. 
•    תוצאות מוצלחות לאורך זמן. 
•    חזרה לשגרה באופן מלא עוד באותו היום. 
•    ללא התערבות כירורגית.

 

מחקרים מראים שלא פחות מ-30% מאתנו מתמודדים עם ורידים בולטים, נימים בולטים, ודליות ברמה כזו או אחרת. הגורמים המרכזיים לתופעה הזו הם תורשה והריונות, לצד סיבות נוספות כמו עמידה ממושכת, עודף משקל, נשיאת משאות או פציעות. הבעיה מאפיינת בעיקר נשים (25% מבנות המין היפה), אך גם גברים (16%). חשוב להדגיש כי מעבר לסוגיה האסתטית, ורידים בולטים עלולים להצביע על בעיה רפואית. 
 

אסתטיקה רפואית >  סקלרותרפיה - טיפול בוורדי ונימי הרגליים

 

 

 

העלמת ורידים ע"י סקלרותרפיה היא הליך פשוט יחסית אשר מבוצע על ידי הזרקת חומר הגורם להטרשת ורידים. הטיפול נעשה בעזרת מזרק עדין וזכוכית מגדלת (לופה), הוא איננו דורש הרדמה ואורך כ-15-20 דק' בלבד.

במהלך הטיפול מוזרק על ידי הרופא חומר מוקצף היישר אל הנימים הפגומים. התחושה שמלווה את ההזרקות איננה כואבת ויש שמכנים אותה "פחות מעקיצת יתוש" (בכל הזרקה ניתן להרגיש מעין צריבה קלה). החומר גורם לתגובה מעין-דלקתית של הנימים אשר כתוצאה מכך מתכווצים, נסגרים, דפנותיהם נצמדות זו לזו, ובסוף הם מתפרקים עד לכדי ספיגה מוחלטת בגוף. 

 מספר הטיפולים הדרוש להעלמת ורידים עם סקלרותרפיה משתנה ממטופל למטופל. בדרך כלל מדובר על 3-5 טיפולים עם הפסקה של שבועיים לפחות ביניהם. סקלרותרפיה נחשבת לטכניקה אפקטיבית ולרוב הורידים והנימים שטופלו לא ישובו להופיע. עם זאת, עלולים לצוץ בעתיד נימים פגומים חדשים בהם אפשר לטפל שוב עם סקלרותרפיה. 

 

בדומה לכל טיפול, ובמיוחד טיפול העלמת ורידים, גם סקלרותרפיה מאופיינת עם כמה סיכונים ותופעות לוואי, כמו למשל:

נפיחות ואדמומיות באזור המטופל עד כחודש (לכל היותר ולרוב פחות) לאחר הטיפול.

שטפי דם קטנים עד כשבועיים לאחר הטיפול.

סיכונים נדירים – כתמים חומים אשר ייעלמו לאחר מספר שבועות, תגובה אלרגית יוצאת דופן להזרקה, זיהום או פיגמנטציה.

 

 

 אחד היתרונות הבולטים של העלמת ורידים עם סקלרותרפיה הוא חזרה מהירה לאורח חיים רגיל. מיד עם תום הטיפול, הרגל נחבשת עם תחבושת אלסטית וניתן לשוב לשגרה. כן, אפילו ללכת לעבודה. מבחינה אסתטית, בשעות הראשונות שלאחר הטיפול האזור יהיה מעט רגיש למגע ואדום עם נפיחות קלה. לעיתים עלולים להופיע שטפי דם וקרישי דם, אולם, אל דאגה! תופעות הלוואי תעלמנה ותשככנה בהדרגה תוך מספר ימים עד חודש לכל היותר. יש להימנע מחשיפה ישירה לשמש לאחר הטיפול בכדי למנוע פיגמנטציה. 

אחרי הטיפול

סיכונים ותופעות לוואי

התהליך אצלנו

כמה טיפולים?

טיפול בוורדי ונימי הרגליים

"סקלרותרפיה -  ב"גוף ראשון

לפני ואחרי

אבשלום גיסין 37 פתח תקווה

שלחו

שם:

11

תודה

טלפון:

11

רוצים לשמוע עוד? מלאו פרטים ונתקשר בהקדם

054-4444993